• Контакти

г. Винница

(0432) 62-01-34

(0432) 62-01-36

(0432) 62-04-40

 

Акція

 

Українські народні пісні про кохання

 

Українські народні пісні про коханняУкраїнські народні пісні про кохання є найпоширенішою ланкою української народної творчості. Про кохання розповідають нам численні пісні селян. Кохання оспівується в сучасних та стародавніх піснях. Можна сказати. Що пісні про кохання є вічними, як і саме кохання. В українських народних піснях про кохання висвітлюється не тільки вічна тема, але й спостерігаються тісні переплітання основної теми із певними історичними та суспільними подіями. Пісні цієї тематики неможливо відокремити від реального життя часів їх створення. Будь-яка подія швидко впливала на суспільство. Якщо країною йшов ворог, пісні про кохання набували сумного відтінку, в них можна було почути сум за чоловіками, які пішли на війну, турботу про них та горе за втраченими коханими.

Вершиною української творчості вважають українські народні пісні про кохання. Українські пісні мелодійні, вони змушують нас відчути те, що відчували автори пісні – безмежне кохання, прикрощі розлуки, чарівні слова кохання. Нерозділене кохання молодої дівчина та парубка часто зустрічається в віршованих рядках пісень нашого народу. Сльози смутку від нерозділеного кохання змусять навіть найсуворіше серце пом’якшати, стати учасником даних подій.

Українські народні пісні про кохання розповідають про любов і зраду. Багато пісень розповідають слухачам про кохання дівчини та козака. Найпоширенішим розвитком подій є розлучення коханих, очікування дівчини на повернення козака, розчарування в коханні та розпач від зради. Більшої емоційності надають пісням спеціальні підсилюючі слова  (пестливі фрази, метафори). В піснях про кохання згадуються українські народні символи (дерева, рослини), які символізують кохання, початок нового життя, продовження роду. В українських народних піснях про кохання можна зустріти жартівливі нотки. Жартівливий тон розмов закоханих, цікаві жарти, гумористичне зображення закоханих-невдах надають пісні особливого колориту. Часто в піснях присутні образи людей, які намагаються зруйнувати кохання молодих сердець. Ноти смутку ллються стрімкою течією в піснях про вимушені одруження із не коханим чоловіком, про нещасливе заміжжя із багатієм.

народні пісні про коханняУкраїнські народні пісні про кохання є високоморальними. Вони оспівують щирість почуттів, вірність, відданість, здатність на самопожертву, високий моральний рівень українського народу, красу, доброту та працьовитість. Народні ліричні пісні мають ключ від наших сердець, вони підкорюють слухача,занурюють його у вир подій та почуттів. Слухач переживає всі почуття героїв пісень, співчуває їм, або радіє разом з ними. Народна мудрість і досвід передаються нам, нащадкам, від наших пращурів віршованими рядками народних пісень. Збереження народних пісень і мудрості – першочергове завдання сучасників, як данина нашому минулому.


21.12.2014