• Контакти

г. Винница

(0432) 62-01-34

(0432) 62-01-36

(0432) 62-04-40

 

Акція

 

Народні пісні про маму

 

 Народні пісні про мамуОбраз матері є провідним образом в народній творчості різного часу. Жінка завжди була берегинею всієї родини. Українці з давніх-давен зверталися до жінок в своїх піснях, віршах, молитвах. Цей образ неможливо уявити без ототожнення із материнством. Саме тому народні пісні про маму передаються із покоління в покоління.

Мати дарує життя дитині, виховує найкращі риси характеру і почуття, дає потрібні настанови, навчає творити добро, віддає нам своє серце, душу і безмежну любов. Народні пісні про маму мають на меті відобразити любов дітей до мами, дякувати їй за кожну мить життя.  Образ матері є вічним символом добра, надії на краще. Народні пісні про маму відображають народні уявлення про духовну та фізичну красу, здоров’я та жіночу родючість. В кожному народному творі образ матері невід’ємно поєднаний із образами дітей.

В народних піснях про маму оспівується душевна краса матері, моральні норми українського народу, а мати – втілення цих норм та контроль за їх виконанням. Пісні даної тематики передаються з покоління в покоління, від матері до доньки, від бабусі до онучок. Сумні та веселі, сповнені надії та любові, вони зігрівають душу, викликають сплеск найкращих почуттів.
Сучасна українська пісня не може оминути цієї теми. В стінах студії звукозапису фірми «Мед» створюються ряд сучасних пісень, в яких оспівується українська мати. Народні пісні про маму мають великий вплив на сучасну творчість. Особливе місце в піснях відводилось матері, яка контролює моральність поведінки дочок. Цей факт можна зустріти в ліричних українських піснях. Мати намагається застерігати доньку від помилок, які можливо, зробила сама. Мати не відпускає дівчину на вечорниці, застерігає від зустрічей з козаками та чужинцями. Пісні про мамуВона, також, застерігає сина від дівчат, які можуть його причарувати, позбавити розуму та ошукати. Але не завжди в народних піснях оспівується позитивний образ матері. В дівочих піснях можна почути скарги на непорозуміння із мамою чоловіка, тяжким сімейним життям із родиною чоловіка.

Візитною карткою України є «Пісня про рушник». Цю пісню, яка стала народною піснею про маму, вважають гімном материнству та любові до матері. Автор описує зовнішність матері, дякує їй за ночі, які вона провела над колискою своєї дитини. Найдорожча в світі людина вміє знаходити потрібні для дитини фрази, ласкаво посміхається та, незважаючи на втому, знаходить час для дитини. Все це може почути слухач під час прослуховування пісні.

Народні пісні про маму відображають вшанування українського народу, обожнювання матері, вдячність дітей за життя та виховання. Цей пісенний дар наш народ проносить крізь віки. Колорит образу доповнюється, з часом, особливостями часу, певними історичними подіями, які впливають на виховання.


22.12.2014